USB-C 2.0/USB-A 3.0 kortlæser (SD/SDHC/SDXC/microSD)
Goobay USB 3.0 Kortlæser – USB-C/USB-A til SD og microSD
Fleksibel, kompakt og lynhurtig kortlæser til både USB-C og USB-A
Denne smarte 2-i-1 kortlæser fra Goobay er den ideelle løsning, når du vil overføre data hurtigt og nemt – uanset om du arbejder med billeder fra kamera og drone eller vil afspille musik og video direkte fra hukommelseskortet på din computer eller tv.
Med både USB-C og USB-A-stik kan kortlæseren tilsluttes næsten alle moderne enheder – herunder laptops, stationære computere, tablets, tv’er og dashcams. Den understøtter SD, SDHC, SDXC og microSD-kort, og kan læse og skrive på op til to kort samtidig.
Den kompakte størrelse gør den nem at have med i fototasken eller lommen, og med USB 3.0-teknologi får du overførselshastigheder på op til 5 Gbit/s. Plug & Play understøttes, så du slipper for at installere drivere – og en lille LED indikerer, når enheden er aktiv.
Perfekt til både hjemmebrug og professionelle.
Specifikationer
- Produkttype: Kortlæser
- Mærke: Goobay
- Model: USB 3.0 USB-C/USB-A 2-i-1
- Forbindelser: USB-A og USB-C
- Understøttede korttyper: SD, SDHC, SDXC, microSD
- Understøttede enheder: PC, laptop, TV, dashcam, m.m.
- Understøttede systemer: Windows, macOS, Linux, Android
- Hastighed: Op til 5,0 Gbit/s (USB 3.0 SuperSpeed)
- Funktioner: Læser/skriver op til 2 kort samtidig
- Plug & Play: Ja
- LED-indikator: Ja
- Mål: 75 x 20 x 11 mm
- Vægt: 12 g
- Certificeringer: CE, WEEE
- Emballagetype: Retail blister
- Antal i pakken: 1 stk.
Varenummer | 100051913 |
---|---|
Gross Weight (kg) | 0,03 |
EAN | 4040849582615 |
Skærmet | Nej |