Ctek CT5 TIME TO GO - GULF EDITION Batterilader
Billig fragt
Alle priser inkl. told, moms og afgifter
Ingen gebyrer
60 dages returret
12 måneders GARANTI
Batterioplader og -vedligeholdelsesenhed (limited edition)
Vedligehold dine batterier med stil.
Gulf-opladeren fra CTEK forener topmoderne batteriopladningsteknologi og det ikoniske Gulf-brand.
Nogle er fans af Gulf Racing, og andre husker den nostalgi, der omgiver Gulf-brandet og dets historie.
I dag er den orange Gulf-skive symbolet på førsteklasses produkter, innovation og teknisk forspring.
Denne limited edition af den Gulf-licenserede oplader og vedligeholdelsesenhed har en unik nedtællingsfunktion, der fortæller dig, hvornår batteriet er klar til brug.
Den fortæller dig også, hvornår det er sikkert at PRØVE at starte bilen, inden batteriet er fuldt ladet op, og hvornår batteriet er KLAR.
Kompalitet
Kompatibel med alle 12V blysyrebatterier, har Gulf-opladeren dedikerede opladning- og vedligeholdelsestrin for at maksimere batteriets ydeevne og levetid.
Batteriladeren sikrer, at dit batteri altid er i god stand, og du kan sågar reparere et afladet batteri, der er helt fladt.
CTEK CT5 er meget brugervenlig og hel-automatisk, så du kan slutte den til batteriet i lang tid, selvom det ikke bruges, uden at der er risiko for overopladning eller underopladning.
Specifikationer
- Limited edition Gulf-branding
- Automatiske opladnings- og vedligeholdelsestrin
- Viser dig præcist hvor mange timer der er tilbage til batteriet er opladet og klar til brug
- AGM-program
- Renoveringsprogram til renovering af kraftigt afladede batterier
Varenummer | 100031258 |
---|---|
Længde (mm) | 160 |
Bredde (mm) | 60 |
Højde (mm) | 20 |
Gross Weight (kg) | 0,85 |
EAN | 7340103403517 |
Inderkolli Antal | 1 |
Ydrekolli Antal | 12 |
Ladestrøm | 5A |
Batterityper | Alle typer 12 V-blysyrebatterier (WET, MF, Ca/Ca, AGM og GEL) |
Input (V) | 220 |
Type | 12V lader |
Ladespænding | 12 V |